JAJO

JAJO

JAJO | keď nič, tak aspoň humor...

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
jajo
Expertní analýza nesrovnalostí pádů dvojčat. Doc. Ing. Ivan Němec, CSc.
 
Len tak
Len tak | 12.9.2021 10:20

JAJO, páči sa mi, ako expert ako ty dokáže prepnúť na 9/11.

Palec hore, že si necháš poradiť.


Michal
Michal | 12.9.2021 10:23

analýza ukázala hovno..


register
register | 12.9.2021 10:39

Video 1:05: Tiez tam vidite psa? 😀


Luqi
Luqi | 12.9.2021 15:11

fascinuje ma, že na základe primitívnej simulácie s obldžnikmi a pár premennými, ktoré autor síce nevie ale predpokladá, dokáže zhodnotiť ako by mal padnúť mrakodrap postavený z desaťtisícov konštrukčných prvkov. Zároveň cez ten kúdol dymu a prachu vie, čo sa stalo vo vnútri.
A tie akože "výbuchy"... takže budovu, ktorá už aj tak padá , sa nejaký agent ešte snaží vyhodiť do vzduchu. Prečo by to robil, ked už padá, tak to mi JAJO určite vysvetlí.


Jojojo
Jojojo | 12.9.2021 21:05

JAJO, zbytočne sa namáhaš, ty trol. My tu veríme odborníkom iba vtedy, keď hovoria, čo chceme počuť. A tých, ktorí hovoria, čo chceme počuť, nám dodajú seriózni novinári.


| 12.9.2021 21:22

Chlapik dokazal ze WTC nespadla. A pritom spadla. Aspon mali krasnu konferenciu aj so psom.


Michal
Michal | 12.9.2021 21:26

existovalo vôbec WTC ?


JAJO
JAJO | 12.9.2021 22:47

anonym

"Chlapik dokazal ze WTC nespadla. A pritom spadla"

takže čo z toho vyplýva? :

A. V Brne na katedre mechaniky-statiky sú všetci debili a nevedia to vypočítať a aj statické softvéry sú na hovno, alebo ich nedia používať.

B. Americká vláda klame.


Xytrolin
Xytrolin | 12.9.2021 23:02

@Jajo: A. shit in -shit out B. Kolko "Dvojiciek" bolo postavených v ČR? C. Dvojičky nepadali voľným pádom, ale o 40% pomalšie.


Daniel
Daniel | 13.9.2021 06:32

Je fascinujuce, kolko hluposti demaskovala tato pandemia. Uz sa protagonisti hocijakej ujoviny neostichaju verejne rozpravat ciste dementnosti. Predtym by sa na nich zo smiechom ukazovalo prstom, teraz si nasli svojich do sekty.


Xytrolin
Xytrolin | 13.9.2021 09:03

@Daniel: ono to ma 2 roviny: 1.ak hovoris s niekym osobne, teda z oci do oci, tak je to neanonymne, davas si viac pozor, co vravis 2. V realnom zivote, ak si v hluciku ludi, alebo stojis pred nim, tak nevies skladbu nazorov tych ludi, a zase si len premyslis, co povies. Cize by sme mohli povedat, hehe, ze dvakrat merias a raz rezes :) Internet tym ludom ale toto umozni skratkovito odignorovat.


blackota
blackota | 13.9.2021 10:29


JAJO
JAJO | 13.9.2021 20:50

blackota predpokladám, že ty si prepnutý v bode 0 :)

a rovnako budú na tom asi aj ostatní....

Na https://youtu.be/6p5tHiW8-Dc?t=850 to pán Doc. Ing. Ivan Němec, CSc. dobre prirovnáva: prečo by demolačné firmy odpalovali všetky podlažia, stačí im odpáliť horné podlažie, a budova sa zosype pod váhou padajúcih podlaží...


Jojojo
Jojojo | 13.9.2021 22:22

JAJO, fakt čakáš, že tu niekoho presvedčíš, alebo sa iba zabávaš?
Lebo títo ti nedajú za pravdu už len preto, že to píše JAJO:
Samé urážky a výsmech, najlepší protiargument zatiaľ bol, že v ČR nie sú žiadne dvojičky = českí statici tomu nemôžu rozumieť :D Zato seriózni novinári, ktorí vedeli o páde sedmičky ešte pred tým, ako spadla - to sú EXPERTI!


Daniel
Daniel | 14.9.2021 08:05

Jojojoooj & Jajo -> Na tuto temu sa v case, ked to bolo aktualne, venovalo tolko clankov, ktore bez akychkolvek pochybnosti vyvratili podobne bludy, ze uz nikto rozumny nema zaujem o tom tocit furt dookola. Konspiratori maju svoje vizie a presvedcenie, ktorym nepohne akykolvek dokaz. A podobne ako vy dvaja, stale nieco vytiahnu, aby znova ukazali svetu, aky su "mimosystemovy a jedini rozumni, ktorych osvietila sama prozretelnost". Vsetko potrebne na vyvratenie tych bludov uz bolo povedane, takze dalej je to uz len hadzanie peral sviniam. Necakajte preto pokojne reakcie, lebo debata s vami je ako hadat sa s farboslepym o farbach.


Luqi
Luqi | 14.9.2021 08:25

Jajo, opať klameš.
Demoličné firmy nie vždy dávajú nálože do každého podlažia. A ak dávajú, nerobí sa to preto aby budova spadla, ale aby budova spadla kontrolovane. Nálože sa dávajú predovšetkým do spodných podlaží.
WTC malo 110 podlaží a celé sa to začalo rúcať v 95. Tunajší experti Jajo a Jojojo však zaručene vedia, že ak 15 poschodí spadne na to 16-te, tak zaručene sa to nemôže zrútiť, musí v tom byť nejaká nálož.


blackota
blackota | 14.9.2021 08:28

jajo>


JAJO
JAJO | 14.9.2021 21:30

Daniel
ja si to pamätam trochu inak :) Najpr. bola kopa rôznych článkov a videí, spochybnujúcu verziu, že chlapi z afganskej jaskyne s 0 nalietanými hodinami na Boingu, uniesli lietadlo a narazili do dvoch veži a následne sa tri veže zrátili skoro voľným pádom, a keď toho bol už plný internet, tak až potom sa to začalo riešiť a prišla opačná mediálna vlna...

ešte citujem:
"Konspiratori maju svoje vizie a presvedcenie, ktorym nepohne akykolvek dôkaz"

OK, len to "konšpirátori" uprav na NPC. Pán Doc. Ing. Ivan Němec, CSc. tu mal celú prednášku o páde dvojiček a čo pohlo to s niekym?


JAJO
JAJO | 14.9.2021 21:35

Luqi

pozri si tu prednášku! To nie JAJO ani jojojo to tvrdia, to tvrdí Pán Doc. Ing. Ivan Němec z Tech. Univerzity v Brne, Tu sú jeho publikácie CSc Statiké sa venuje celý život


Jojojo
Jojojo | 14.9.2021 23:31

Ja si zase pamätám vcelku pohodový rozhovor v Slovenskom rozhlase s jedným pilotom. Nejaký poslucháč sa spýtal, že či sa dajú Boeingom trafiť dva konkrétne mrakodrapy. Chlapík povedal niečo v tom zmysle, že takto nájsť budovu a trafiť ju s tak ťarbavým lietadlom na prvýkrát a bez navádzania, dvakrát po sebe... nevie si to vysvetliť. Ešte dodal, že on sám teraz robí kapitána na Airbuse a hoci má na Boingu odlietaných veľa hodín z predchádzajúcich rokov, netrúfol by si len tak bez prípravy presadnúť z Airbusu na Boeing a letieť.

Do Nočnej pyramídy ho viac nepozvali :D


Luqi
Luqi | 15.9.2021 10:16

Jojojo, identifikovať na Manhattane WTC nie je žiaden problém, tie budovy sú nie je možné prehliadnuť (mám s tým skúsenosť). A keď ich vidíš X km pred sebou a letíš na ne takmer rovno, tak nevidím dôvod prečo trafiť ich by malo byť nemožné. Zrejme mali aj "šťastie", ak by si to zopakovali 10x, tak by možno 9x netrafili. To sa už nedozvieme. Inak, leteli na ne tak, že ak by ju z jednej strany minuly, tak trafia tú druhú.
Ale je úplne jedno, či by ich trafili alebo to zapikovali hocikde na Manhattan. Iste nebolo by to také spektakulárne, ale ich primárnym cieľom bolo uniesť lietadlo a spôsobiť čo najväčšie škody. Ani nemohli tušiť, že WTC nakoniec spadne.
A, pre boha, prečo porovnávaš pilota a súnoscom? To že by si on netrúfol na prvú šupu letieť s Boeingom, je dôvod prečo by si únosca netrúfol chytiť do rúk riaditka už letiaceho lietadla. Myslíš, že by sa bál, že sa mu niečo stane :-)?


Luqi
Luqi | 15.9.2021 10:30

Jajo, ale ja som si tu prednášku pozrel, a opakujem - takýto primitívny model s troma odhadovanými premennými má akože presne nasimulovať pád budovy postavenej z desať tisícov konštrukčných prvkov?
Ešte raz: vysvetli mi, prečo by niekto odpaloval bomby na budove, ktorá už padá a ktora bez ohľadu na to, či by sa vôbec zrútila by musela byť aj tak strhnutá. Prečo by to niekto robil? Na to samozrejme nemáš odpoveď, len tu trepeš.


Daniel
Daniel | 16.9.2021 06:18

JAJO | 14.9.2021 21:30 -> Presne o tom to je. Ty si si pozrel tie sokujuce a konspiracne tvrdenia, no tie, ktore to smahom ruky vyvratili si si uz nepozrel. Lebo tie sa uz soc.sietami nesiria, lebo by mali malo lajkov a z toho plynucich mensich ziskov z reklam. Samozrejme, ved kto by rozumel tym vedeckym vysvetleniam. Radsej pozries video, kde sa jednoducho povie - bolo to sprisahanie!!! WoooW!! Treba to hned sirit a ziskavat lajky!! Zavislaci...


Michal
Michal | 16.9.2021 14:07

Jajo, presne ako píše Luqi - musel by to byť kurva expert statik, ak by na základe zhliadnutého amatérskeho videa dokázal nasimulovať a posúdiť niečo také. Ledaže by WTC sám navrhol :D:D


Jojojo
Jojojo | 16.9.2021 17:25

Luqi: nie strhnutá, ale rozobraná kus po kuse. Odpaľovať niečo na Manhattane je dosť ošemetné.

Daniel a ktorým "vedeckým vysvetleniam" treba veriť? Tým, ktoré zverejnila Komisia pre vyšterenie vo svojej správe, alebo vysvetleniam v druhej správe, ktorú vydala FEMA a ktorá "upravila" niektoré očividné nezrovnalosti z prvej správy po protestoch verejnosti?

Michal: nemusí byť až taký expert. Stavby sa bežne projektujú tak, aby odolali napríklad nárazu auta tam, kde by niečo také mohlo hroziť (aj WTC bolo navrhnuté na náraz veľkého lietadla, preto hneď nespadli). Keď je známa presná konštrukcia stavby, rýchlosť a hmotnosť lietadla, aktuálne počasie a sila vetra,... nasimulovať sa to dá dosť presne aj s mäknutím ocele vplyvom požiaru a s odhadom následného pádu.
Pravdepodobnosť, že sa to odohralo podľa oficiálnej verzie, je ešte menšia, ako že ťa po Fajzeri klepne pepka. Nula celá, nula nič. Bohužiaľ.


JAJO
JAJO | 16.9.2021 18:12

Michal

doc. Ing.IVAN NĚMEC CSc. je skutočná kapacita, tu su jeho publikácie:
https://www.vut.cz/lide/ivan-nemec-26661/publikace#navigace-vizitka

Myslím, že tu máme len dve možnosti:
A. Buď verím oficiálnemu stanovisku vlády USA - (jedina vláda na svete, ktorá svojich ovčanov neklame, na rozdiel od Ruska, Činy, Slovenska....)
B. alebo verim nezavislým odborníkom, ktorí sa vyznajú v danej problematike a vedeckými postupmi spochybňuju stanovisko vlády USA.

Ja som si vybral možnosť B :) Ja verím radšej vedcom a nie politikom. :)


Luqi
Luqi | 16.9.2021 19:44

jojojo, Jajo,... Nemec a jemu podobní, čo tvrdia že WTC bola raidená demolácia, tvoria len veľmi malú časť zo všetkých statikov, inžinierov, architektov a iných odborníkov v tejto oblasti.
Nemec, nech je odborník aký chce, ale s jeho primitívnym modelom s tromi premennými môže teoretizovať koľko chce. A že expertná analýza.
Takto sa robia simuliácie, do psej matere:
https://www.youtube.com/watch?v=_FVAzn1Yuz8
https://www.youtube.com/watch?v=eh3qUmNxC6E
Vy spochybňujete oficiálnu verziu, ale nemáte žiadne dôkazy. Všetky akože nezrovnalosti boli dávno 100x vyvrátené. Vaša verzia nemá logiku a je plná absurdít.


JAJO
JAJO | 16.9.2021 20:13

Luqi

Prva animácia nehovorí nič o páde, ale o náraze lietadla do budovy.
Druha animácia je vizualizácia v Blenderi, neviem o tom, žeby Blender použiváli statici a konštruktéri :)


Xytrolin
Xytrolin | 16.9.2021 23:25

@Jajo:1) To, že vedec niečo povie, z toho automaticky nerobí vedu :) 2) Blender a statici, no pošepkám Ti zákulisné info od doc. "Vrtam sa v nose", že Blender sa s nadstavbami používa i na simuláciu denného osvetlenia miestností, či na simulácie vnútorného prostredia, prúdenia vzduchu, šírenia dymu, letného prehrievania a podobne. Samozrejme, to všetko s príslušnými plug-in-mi.


Daniel
Daniel | 17.9.2021 06:32

JAJO | 16.9.2021 20:13 -> Presne tak. Nevies o tom, ale si presvedceny, ze mas aj tak pravdu. BTW, ta prva animacia hovori o tom, ako sa napr. letecke palivo, ktore hori neporovnatelne vyssou teplotou, ako bezny benzin, rozliala v celom priestore. Existuje aj dokument National Geografic, kde bola cast budovy nad miestom prerazenia lietadlom, prirovnana k vahe Titanicu. Ten sa nasledne stlacil vsetko pod sebou, ked teplota horenia pretavila jadro konstrukcie. Ak by mala budova padnut na stranu, museli by lietadlom trafit tesne nad zemou, aby sa mohlo tazisko nahnut na bok. Takto to bolo, ako ked sa vrch napichava na velky zelezny kol, ktorym bol najpevnejsi stred budovy.


 
Nie ste prihlásený, pre pridavanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader